Ювентус победи СПАЛ с 4:0

"Бианконерите" разбиха СПАЛ Ферара за Купата

3 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Ювентус се класира за 1/2-финалите за Купата на Италия, след като разби с 4:0 СПАЛ Ферара в Торино.

През първото полувреме Алваро Мората откри от дузпа, а после Джанлука Фработа удвои преднината на домакините с първото си попадение за "Старата госпожа". След почивката Деян Кулушевски също врака, крайният резултат оформи Федерико Киеза в добавеното време. Андреа Пирло даде шанс за изява на много младоци, включително и дебютанти, с което звездите му спестиха сили преди съботното гостуване на Сампдория в Серия "А".

В това число влиза и голямата звезда Кристиано Роналдо, който изобщо не попадна в групата на шампионите. В спор за място на финала Юве ще играе с големия съперник Интер, като в тази фаза победителят се определя в два мача при разменено гостуване. На 1/2-финал е и Аталанта. Бергамаските чакат победителя от двойката Наполи – Специя, които се срещат помежду си утре вечер.