ЦСКА завърши сезона с поредна нула

"Армейците" с реми при визитата си срещу Черно море на "Тича"

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 на стадион "Тича" в последния и за двата отбора мач през сезон 2021/2022 в efbet Лига. И двата тима играха само за престиж, след като домакините бяха загубили шанса си да стигнат до място, което ще ги изпрати на бараж за участие в европейските клубни турнири. В същото време, „червените“ си бяха гарантирали второто място и сребърните медали, но отново разочароваха, след като не успяха да се разпишат в трета поредна среща.

Феновете на "армейците" издигнаха преди началото транспарант с надпис: „БЕЗДУШНИЦИ! СРАМ НИ Е ОТ ВАС“.

Домакините започнаха по-устремено и създадоха повече положения пред противниковата врата. В 13-ата минута Закария Беншаа центрира добре отляво, а Николай Златев изпревари Асен Дончев и стреля неточно с глава. Четири минути по-късно Тибо Вион пробва удар от двайсетина метра, но топката мина високо над вратата на Иван Дюлгеров.

Играчите на Илиан Илиев продължиха да натискат и в 28-ата минута, когато Беншаа нахлу в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Томас Лам. Съдията Ивайло Стоянов веднага посочи бялата точка, но след дълго преглеждане на ситуацията с ВАР смени решението си и даде жълт картон на Беншаа.

Лека полека гостите започнаха да гледат все по-често в атака, но нито те, нито "моряците" успяха да стигнат до попадение и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

През втората част в 54-ата минута Черно море имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Беншаа, но ВАР подсказа на Ивайло Стоянов, че няма нарушение в наказателното поле на гостите.

В 78-ата минута вратарят на "червените" Димитър Евтимов спаси удар на Велислав Василев с глава, а секунди по-късно се намеси решително и срещу останалия сам срещу него Матиас Курьор.