ЦСКА 1948 разби Арда с 5:1

Алекс Колев с хеттрик за 25 минути при победата с 5:1

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

ЦСКА 1948 oтвя с 5:1 Арда в ново голово шоу между двата отбора. След като на 22 април "червените" измъкнаха успеха с 6:3 в Кърджали в най-резултатната среща в Efbet Лига този сезон, сега се разправиха със "сините" на Стамен Белчев и на стадиона в Бистрица.

Така ЦСКА 1948 съхрани шансове за седмото място, даващо правото на участие в бараж за Лигата на конференциите. Тимът на Николай Киров е седми с 40 точки, с две повече от Берое, който от 20:00 часа приема Локомотив (Пловдив) (с 37 точки). В последния кръг на 20 май са мачовете Арда - Берое и Локо (Пд) - ЦСКА 1948.

Всичките голове на мача в Бистрица паднаха през първото полувреме. Не беше изминала и една минута, когато Светослав Ковачев наказа "червените", давайки преднина на Арда. След това ЦСКА 1948 доминираше и логично стигна до обрата. Голмайсторът Александър Колев блесна с хеттрик още до 25-ата минута, a две попадения реализира Ивайло Чочев.

След мача Стамен Белчев обяви, че се разделя с клуба и няма да води Арда през следващия сезон.