Трилър на ‘‘Олимпико‘‘ с осем гола завърши без победител

Двата тима завършиха мача в намален състав, след като с червени картони бяха изгонени Патрик, Науел Молина и Уолъс

2 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Лацио и Удинезе не успяха да се победят и завършиха наравно 4:4 в двубой от 15-ия кръг на Серия А. Срещата предложи зрелище, като в него имаше от всичко. Двата тима завършиха мача в намален състав, след като с червени картони бяха изгонени Патрик, Науел Молина и Уолъс.

С два гола на Бето и един на Молина „бианконерите“ имаха аванс от 3:1 в края на първата част, но след почивката римляните достигнаха до пълен обрат след три гола, дело на Педро, Сергей-Милинкович Савич и Франческо Ачерби. Дълбоко в добавеното време обаче Толгай Арслан донесе точката за гостите.

След ремито Лацио е девети във временното класиране с актив от 22 точки, докато Удинезе е 14-и с 16.

Двубоят стартира в бързо темпо и Удинезе поведе с първата по-сериозна голова опасност в 7-ата минута. Мато Яяло центрира технично в наказателното поле. Там непокрит беше Бето, който наказа домакините.

Постепенно Лацио успя да се съвземе и половин час след началото опасен удар на Луис Алберто прелетя над напречната греда.

Три минути по-късно Удинезе хвана Лацио на контраатака и удвои преднината си. Бето завърши скоростното нападение и с втория си гол от началото на мача направи резултата 2:0.

Много бързо обаче римските „орли“ намалиха изоставането си. Чиро Имобиле получи в наказателното поле и демонстрира хищническия си инстинкт, като порази целта.

До края на първата част обаче Удинезе нанесе нов удар за 3:1. Жерар Деулофеу успя да комбинира с Молина, който от чиста позиция се разписа.

В началото на второто полувреме Лацио вкара два бързи гола, с които навакса напълно изоставането си.

В 51-вата минута Педро реализира, а пет мниути по-късно СМС вкара със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Секунди по-късно Лацио остана с човек по-малко. Втори жълт, съответно червен картон си изкара Патрик по нелеп начин.

Гостите запазиха численото си преимущество до 69-ата минута, когато Молина също напусна преждевременно терена с втори жълт картон.

В 77-ата минута голям пропуск направи Педро, но две минути по-късно Лацио осъществи невероятния обрат. Франческо Ачерби засече с глава подаване в наказателното поле. Останаха съмнения за засада, но чрез системата ВАР беше потвърдена редовността на гола.

В 3-тата минута от добавеното време Чиро Имобиле можеше да сложи точката на спора, но неговото попадение не беше зачетено заради засада.

По всичко изглеждаше, че Лацио ще стигне до крайния успех, но дълбоко в добавеното време Толгай Арслан се превърна в герой за своите, вкарвайки за крайното 4:4.

Попадението предизвика сблъсъци между футболистите, тъй като Удинезе започна да празнува в близост до резервната скамейка на „орлите“. Най-активен по време на ексцесиите беше Уолъс.

Бразилецът си изпусна нервите и беше изгонен с директен червен картон точно преди главният съдия да даде последния съдийски сигнал.