Тотнъм се доближи до топ 4 след успех срещу Брентфорд

"Шпорите" надвиха "пчеличките" за трета поредна домакинска победа във всички турнири

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Тотнъм срази у дома Брентфорд с 2:0 в мач от междинния 14-и кръг на английската Висша лига и се изкачи на шестата позиция във временното класиране.

„Шпорите“ стигнаха до успех след автогол на Серхи Канос в 12-ата минута и попадение на Хьон Мин Сон (65), който се разписа сам срещу вратаря Фернандес, намесил се решително в други ситуации.

Пет минути преди изтичането на редовното време "пчеличките" пропуснаха да намалят. Айвън Тони беше изведен на чиста стрелкова позиция, но със страхотно спасяване блесна и капитанът на домаикините Юго Лорис.

С успеха лондончани се изкачиха до шестата позиция в класирането с актив от 19 точки, а Брентфорд остава 12-и с 16.