Спорна дузпа в последната секунда провали ЦСКА

Арда измъкна точка на "Българска армия"

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

ЦСКА изпусна победата над Арда заради спорна дузпа в псоледните секунди на добавеното време. Срещата на "Българска армия" завърши при резултат 1:1, като тима на Любо Пенев водеше с 1:0 до 92-ата минута. Тогава обаче реферът Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа, която бе реализирана от Тонислав Йорданов.

Пенев дебютира за пореден път в родното първенство начело на ЦСКА. Той направи доста промени в състава си, а тимът му бе много по-деен от своя съперник. Юга пропиля две отлични възможности, а вратаря на Арда Симеонов се намеси решително на два пъти.

Арда отвърна с греда на Тонислав Йорданов, който засече центриране на Лозев, но Бусато с върха на пръстите си изби в гредата. Коконов пък бе отчаян от стража на ЦСКА в последните секунди на първото полувреме.

Веднага след подновяването на играта Кери нацели напречната греда от фаул.

В 68-ата минута ЦСКА поведе. Йомов получи топката по фланг, като останаха големи съмнения за засада. Националът подаде на Варела, който центрира към Кайседо и нападателят непокрит пред вратата реализира с глава.

Арда натисна в последните минути, а развръзката дойде в добавеното време. Занев хвана леко Крумов, който веднага се строполи в наказателното поле на домакините, а съдията отсъди дузпа. Тонислав Йорданов изпълни много прецизно от бялата точка и реализира - 1:1. Веднага след това бе даден край на мача.

"Червените" са с 44 точки на третото място и се отдалечиха още повече от лидера Лудогорец, който днес взе победа над Монтана и има актив от 55 точки. Вторият Локо (Пловдив) е с 46, а Арда е с 39 на четвъртото място.