Роналдо герой за Ман Юнайтед

„Червените дяволи“ счупиха каръка и отново победиха на „Олд Трафорд“

2 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Манчестър Юнайтед обърна гостуващия Арсенал с 3:2 в дербито между тях от 14-ия кръг на английската Висша лига и счупи каръка на „Олд Трафорд“ след четири поредни домакинства без успех за първенство.

Майкъл Карик бе начело на "червените дяволи" като мениджър за трети пореден и последен път, защото Ралф Рангник вече получи работната си виза и от утре ще започне да изпълнява длъжността до края на сезона. Германският специалист изгледа мача от трибуните.

„Артилеристите“ започнаха по-активно и поведоха с дискусионен гол на Емил Смит Роу (13), който напомни за исторически момент отпреди повече от 20 години. След изпълнение на корнер Фред настъпи Де Хеа и испанският страж на домакините се строполи на земята. Топката стигна до Емил Смит Роу, който от около 20 метра я прати във вратата. Главният рефер Мартин Аткинсън първоначално отмени гола, тъй като Де Хеа бе на земята и нямаше как да се намеси. Нарушение срещу Де Хеа обаче нямаше и попадението бе признато след намесата на ВАР.

Бруно Фернандеш (44) изравни минута преди края на първата част след асистенция на Фред и върна надеждите на домакините за победа.

След почивката в герой за „червените дяволи“ за пореден път се превърна Кристиано Роналдо (52, 70-дузпа), който реализира две попадения, като първото от тях бе под №800 в кариерата му след пас от Маркъс Рашфорд. Между тях пък за „топчиите“ се разписа Мартин Йодегаард (54), който извърши след това нарушението за дузпата, отсъден след нова намеса на ВАР. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си отново да изравнят, но така и не стигнаха до трети гол. ‚

С успеха си Манчестър Юнайтед събра 21 точки и излезе на седмата позиция. Арсенал е пети с две точки повече.