Ница с фантастичен обрат от 0:2 срещу Лион

Обратът стана пълен в третата минута на добавеното време, когато резервата Гесон донесе успеха на домакините

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Ница стигна до впечатляващ обрат с 3:2 срещу Лион в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Футболистите на Кристоф Галтие изоставаха с 0:2 до 80-ата минута, но до края на мача стигнаха до успех. Гостите от Лион завършиха срещата в намален състав, след като Кадеуере получи директен червен картон в 84-ата минута.

С този успех Ница събра 19 точки, като по този начин се изкачи на второ място, докато Лион остана на осма позиция с 16 пункта.

Гостите поведоха в 30-ата минута след точен удар на Екамби, а в 68-ата минута Ауар удвои след отлично изпълнение. Десет минути преди края Атал върна Ница в мача, след като завърши самостоятелен пробив. Само 4 минути по-късно Кадеуере получи директен червен картон след безумно влизане в краката на противников футболист и остави Лион с човек по-малко.

В последната минута на редовното време Ница получи и дузпа, а точно изпълнение на Анди Делор възстанови равенството. Обратът стана пълен в третата минута на добавеното време, когато резервата Гесон донесе успеха на домакините.