Мигел Оливейра с феноменална победа в мократа Гран При на Индонезия

Надпреварата се завърна в страната след повече от 25 години пауза

2 годиниМоторни 3 Симеон Кисьов

Португалецът Мигел Оливейра (Red Bull KTM Factory Racing/КТМ) спечели състезанието в клас MotoGP за Голямата награда на Индонезия, втори кръг от сезона в Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Надпреварата се завърна в страната след повече от 25 години пауза.

Оливейра бе най-бърз по време на 20-те обиколки на мократа писта, надделявайки над световния първенец Фабио Куартараро в напрегната битка.

Стартът на състезанието се забави с повече от час заради лошото време и дъжда, и беше съкратено от 27 на 20 обиколки.

Мигел Оливейра постигна четвъртия си успех в състезанията от „кралския клас“ и първи за сезона с време 33:27.223 минути, а французинът Куартараро (Monster Energy Yamaha MotoGP™/Yamaha) остана втори на 2.205 секунди, въпреки че стартира от първа позиция.

На трето място финишира друг французин - Йоан Зарко (Pramac Racing/ Ducati) с изоставане от 3.158 секунди.

Шесткратният шампион Марк Маркес пропусна състезанието, тъй пострада при катастрофа по време на загрявката.

Победителят от първия кръг в Катар Енеа Бастианини (Gresini Racing MotoGP™/Ducati) завърши 11-и в Индонезия на 33.116 секунди.

Италианецът Бастианини води в генералното класиране световния шампионат след два кръга с 30 точки в актива си. Втори е юнжоафриканецът Брад Биндър (Red Bull KTM Factory Racing/ KTM) с 28 точки, а на трета позиция е Фабио Куартараро с 27 точки към момента.