Локо (Пловдив) повали съименика от София

Димитър Илиев и Кристиан Гомис бележат за "смърфовете"

2 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 при гостуването на Локомотив (София) и си осигури участие в четвъртфиналите за Купата на България. "Смърфовете" надделяха над съименника си от София с попадения на Димитър Илиев и Кристиян Гомис.

Срещата в "Надежда" не предложи много голови положения пред двете врати. През първото полувреме домакините имаха шанс да открият резултата чрез Орачев, но крайният бранител прати топката от външната страна на мрежата на вратата на пловдивчани.

В края на полувремето Димитър Илиев пробва рефлексите на Любенов, но стражът на столичани се справи.

Още в първата атака през второто полувреме Локо (Пловдив) стигна до гол. Димитър Илиев получи топката пред наказателното поле, направи няколко крачки и с хубав диагонален удар простреля Любенов.

Виржил Пинсон имаше шанс да изравни резултата 15 минути преди края, след като получи топката в наказателното поле, овладя добре и нанесе удар. Той обаче прати топката над напречната греда.

В последните секунди на срещата домакините получиха право да изпълнят корнер, включи се и вратаря Любенов. Топката бе изчистена, Гомис надбяга бранител и на празната врата нямаше как да сгреши и оформи крайното 2:0 за Локо (Пловдив).