Левски разби Септември (Симитли) с 7:0

Билал Бари продължава головата си серия с хеттрик

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Левски се класира без проблеми за четвъртфиналите за Купата на България, след като победи със 7:0 на стадион "Георги Аспарухов". Септември (Симитли). Билал Бари продължи головата си серия и заби хеттрик, а по един гол добавиха младия Марин Петков, Георги Миланов, Боби Цонев и Димитър Костадинов.

Очаквано Левски натисна от първите минути и изцяло овладя ситуацията на терена. В първите 20 минути обаче домакините трудно стигаха до голови положения, а най-доброто бе пропиляно от Мартин Петков, който от няколко метра не уцели вратата.

В рамките обаче само на 7 минути играчите на Станимир Стоилов вкараха три попадения. Марин Петков получи отлично подаване пред голлинията от Георги Миланов в 20-ата минута и откри резултата, а след него се развихри мароканецът Бари. той първо получи центриране от Михайлович и с глава удвои, а след това отново след центриране засече от въздуха за 3:0.

"Сините" свалиха темпото след третия гол и до почивката не вкараха повече попадения.

След почивката Левски заложи на по-комбинативен футбол и в първите 20 минути рядко създаваше ситуации. В рамките на три минути обаче паднаха нови две попадения във вратата на гостите. В 67-ата минута Георги Миланов бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и прати топката във вратата на Септември за четвърти път. Само три минути след това Билал Бари получи пас по земя пред вратата на гостите и оформи своя хеттрик.

В 80-ата минута Краев пусна пред вратата на Септември, където Борислав Цонев с шпагат вкара шестия гол в мача, а след няколко атаки Горанов намери в наказателното поле Димитър Костадинов и той вкара седмия гол за "сините".

До края нови попадения не паднаха и Левски очаква съперника си на четвъртфиналите.