Левски разби Етър с 5:0

Бразилците Уелтън и Роналдо преобразиха "сините" след почивката

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Левски победи Етър с 5:0 в последна контрола от лятната си подготовка. Така "сините" имат равенство и четири поредни успеха преди старта на първенството в събота срещу ЦСКА 1948.

"Сините" пропуснаха първата добра възможност в мача. В шестата минута Марин Петков беше изведен зад защитата на Етър, но стреля покрай вратата. Етър можеше да поведе в 28-ата минута след лошо изчистване на Анте Блажевич и удар от воле на Живко Петков, който Михайлов спаси.

В самия край на полувремето Илиян Стефанов за малко не се възползва от пас на Блажевич, но ударът му не се получи.

На почивката треньорът на Левски Станимир Стоилов направи няколко промени, сред които бразилците Уелтън и Роналдо.

"Сините" поведоха в 57-ата минута след комбинация между двамата кариоки, като последният простреля вратаря на Етър за 1:0.

Няколко минути по-късно двамата бразилци отново бяха в основата на гол за Левски. Уелтън проби по лявото крило, пусна топката към точката за изпълнение на дузпа, където чакаше Роналдо и я насочи в мрежата за 2:0.

Четвърт час след втория гол връзката Уелтън - Роналдо отново донесе гол за "сините". Уелтън проби отляво и стреля, топката бе отбита, но попадна у Роналдо, който я прати в мрежата (3:0).

Левски стигна до четвърти гол в 82-ата минута, като този път сред голмайсторите се записа Билал Бари (4:0).

Минути преди края Левски можеше да вкара и пети гол, но удар на Роналдо попадна в тялото на вратаря на Етър. Пето попадение във вратата на "болярите" падна в продължението на двубоя, в което Уелтън поднесе топката на Билал Бари на голлинията и той не сбърка за 5:0.