Хебър тръгна с труден обрат срещу Добруджа в плейофите

2 годиниВолейбол 31 Симеон Кисьов

Шампионът и безапелационен победител в редовния сезон на Efbet Супер Волей Хебър (Пазарджик) започна с трудна победа в плейофната фаза. Момчетата на Камило Плачи обърнаха и се наложиха у дома над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:17) в мач №1 от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в зала "Васил Левски".

Така "тигрите" поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 успеха от 3 мача. Втората среща между двата тима е в петък (25 март) от 18,30 часа в Добрич.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм, след което гостите от Добруджа поведоха. "Тигрите" също показаха своите волейболни аргументи, и се доближиха на няколко пъти в резултата, но въпреки това не успяха да изравнят. До края добричлии останаха стабилни и затвориха гейма в своя полза при 25:21 след ас и успешна атака на Златко Кьосев. Хебър започна мобилизирано и ударно втората част, като поведе д 4:1. Добричлии обаче наваксаха изоставането си благодарение на атаката си и по-добрия си сервис. След 8-ата точка домакините се откъснаха и не допуснаха повече грешки, като останаха доминиращи. От Добруджа се опитаха да наваксат, но това не се случи и Хебър изравни след 25:21.

Шампионите от Хебър бяха по-добрият отбор и в третия гейм. Въпреки напора в началото на Добруджа, домакините показаха воля и устойчивост и не допуснаха особена съпротива. Така "тигрите" поведоха в мача след убедителното 25:15. Четвъртата част стартира с равностойна игра на двата тима, но постепенно класата на шампионите си каза думата. В следващите минути Хебър отново бяха пълен хегемон и не допусна изненада - 25:17 и 3:1 в тяхна полза в 1/4-финал №1.

Най-полезен за Хебър стана кандският диагонал Брадли Гънтър със страхотните 21 точки (3 блока, 2 аса и 64% ефективност в атака - +11) за победата. Тодор Алексиев добави още 17 точки (63% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане - +10), а Якопо Масари и Виктор Йосифов се отчетоха с по 13 точки за успеха.

За Добруджа Златко Кьосев реализира 19 точки (1 блок, 2 аса, 57% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане - +8). Явор Генов пък приключи с 12 точки (2 аса, 48% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане), но и това не беше достатъчно за победа.