Хебър с историческа първа драматична победа в групите на ШЛ

"Тигрите" надвиха германци след обрат в страхотно зрелище

2 годиниВолейбол 28 Симеон Кисьов

Волейболистите на Хебър обърнаха драматично германския вицешампион Фридрихсхафен с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25,  25:11, 15:12 ) във втори мач от група "А" и записаха историческа историческа първа победа в Шампионската лига.

Българският първенец домакинстваше за първи път в най-престижния европейски клубен турнир в обновената зала в Пазарджик според всички стандарти на европейската конфедерация. Над 1500 привърженици изпълниха залата и гледаха на живо своите любимци, което не се бе случвало от началото на пандемията от коронавирус, а атмосферата бе подобаваща за тази надпревара.

Двубоят бе изключително зрелищен и динамичен с размяна на на водачеството в резултата. Волейболистите на Камило Плачи разбиха германците в първия и четвъртия гейм, но не се представиха убедително във втората и третата част.  В тайбрека "тигрите" показаха характер и ликуваха с успеха.

Интригата в решителната част бе пълна. Играта тръгна точка за точка, но след 11:11 домакините надделяха с воля и устояха на всички опити за обрат на германците за обрат, печелейки след атака на Виктор Йосифов.

След успеха си Хебър е трети в групата с 2 точки след една победа и една загуба, а германците са последни с две поражения. Лидер е полския Ястрежебски с 6 точки след два успеха.