Грузия удари Северна Македония, спечели нашата група

Хвича Кварацхелия герой за домакините в Тбилиси

2 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Грузия срази с 2:0 у дома Северна Македония в мач от петия кръг на група 4 от Лига C на турнира Лига на нациите и си гарантира първото място в крайното класиране. В другата среща от групата по-късно България посреща Гибралтар.

Звездата на домакините Хвича Кварацхелия бе замесен и в двете попадения на стадион „Борис Пайчадзе“ в Тбилиси. След негов пробив в наказателното поле Боян Миовски имаше нещастието да си вкара автогол и да даде аванс на грузинците.

След почивката в 64-ата минута Кварацхелия затвърди превъзходството на Грузия, възползвайки се от асистенция на Буду Зивзивадзе. До края на мача гостите не намериха сили за попадение.

С успеха си Грузия събра 13 точки и спечели първата позиция в групата, изкачвайки се в Лига B за следващото издание на турнира. Северна Македония остава на второ място със 7 точки.

В последния кръг грузинците гостуват на Гибралтар, а Северна Македония приема България.