Грузия се сбогува с Лига "С" с поредна победа

За Грузия това бе 11-и пореден мач без загуба

2 годиниФутбол 9 Симеон Кисьов

Грузия, който още в предишния кръг си осигури първото място в група 4 на Лига "С" в Лигата на нациите, в която е и нашият национален отбор, завърши кампанията с очаквана победа с 2:0 като гост на Гибралтар. Звездата на Наполи Хвича Кварцхелия, който се разписа и при успеха над Северна Македония преди няколко дни, откри резултата в 19-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Чиполина срещу него. Този резултат се запази до края на първото полувреме, в което гостите нанесоха шест точни удара, но не успяха да стигнат до втори гол. В самия край на първата част дори стражът на Грузия Лория трябваше да прави две спасявания.

Тимът на Вили Саньол отбеляза втори гол много бързо след почивката. В 49-ата минута Гиорги Цитаишвили удвои, след като проби мощно през центъра и стреля в далечния ъгъл, вкарвайки дебютния си гол за Грузия.

1/4 час преди края Луи Анесли върна едно попадение, но това не промени нищо и Гибралтар остана без победа в 23-ти пореден мач.

Така Грузия финишира кампанията с пет победи и едно равенство, което бе в домакинството на грузинците срещу България. Гибралтар остана на дъното на класирането с една точка, която също бе спечелена срещу нашия национален отбор.

За Грузия това бе 11-и пореден мач без загуба.