Финландия оцеля след успех под дъжда в Подгорица

Така Финландия си свърши перфектно работата и завършва на 2-рото място в групата с 8 точки

2 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Финладния постигна изключително ценен успех с 2:0 като гост на Черна гора в последния си мач от група 3 на лига "В" в Лигата на нациите. С тази победа под пороя в Подгорица скандинавците си гарантираха оставане в тази дивизия и за следващия сезон.

Домакините започнаха мача много нервно и още в началните минути няколко играчи получиха жълти картони, а Жарко Томашевич си изкара два и съответно червен, като се наложи още в 18-ата минута да поеме към душовете.

Финландия се възползва от численото си предимство на терена и в началото на второто полувреме матира съперника с два гола. Оливер Антман откри резултата в 47-ата минута, а в 53-тата Бенджамин Калман удвои.

Така Финландия си свърши перфектно работата и завършва на 2-рото място в групата с 8 точки. Черна гора пък остана на 3-ата позиция със 7 спечелени точки.