Федерер прегази французин на "Уимбълдън"

Маестрото елиминира Ришар Гаске за по-малко от два часа игра

3 годиниТенис 2 Симеон Кисьов

Носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер срази французина Ришар Гаске със 7:6(1), 6:1, 6:4 за по-малко от два часа игра и се класира без проблеми за третия кръг на „Уимбълдън“. Швейцарецът записа 20-и успех от 22 мача срещу Гаске, а на 1/16-финалите ще срещне Камерън Нори.

Първият сет бе най-равностоен, като двамата сервираха силно и взимаха комфортно подаванията си. В тайбрека обаче бившият №1 бе по-добър и спечели със 7-1 точки.

Маестрото дръпна с 5:0 във втората част и я спечели с 6:1, а в средата на третата Гаске все по-трудно взимаше сервис-геймовете си. Федерер пропусна точка за пробив 2:2, но при 3:3 взе подаването на съперника и затвърди пробива за 5:3. След това швейцарецът сервираше за победата и я постигна с гейм на 15.

Така след само час и 54 минути и без нито един допуснат пробив швейцарецът продължава напред в най-престижната надпревара на тревна настилка, на която е триумфирал осем пъти досега.