Еспаргаро с първа победа в MotoGP

2 годиниМоторни 1 Симеон Кисьов

Алейш Еспаргаро спечели Гран при на Аржентина от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP. Ветеранът, който започна от първа позиция, постигна дебютна победа в кариерата си в кралския клас, като това беше старт номер 200 за него.

Състезателят на Априля финишира 41:36.1980 минути и изпревари испанеца Хорхе Мартин (Дукати) с 0.807 секунди.

Алекс Ринс завърши на трета позиция в Аржентина. Мотоциклетистът на Сузуки е на 1.33 секунди след днешния победител.

В генералното класиране след третия старт лидер е Алейш Еспаргаро с 45 точки. Брад Биндър е втори, на седем точки зад испанеца, а трети с изоставане от девет пункта е Енеа Бастианини.