Джокович за 12-и път 1/4-финалист

Сърбинът елиминира чилиец, а руснак, канадец и италианец също в топ 8 на надпреварата

3 годиниТенис 7 Симеон Кисьов

Световният №1 Новак Джокович (Сърбия) се класира за 12-и път за четвъртфиналите на "Уимбълдън". Петкратният шампион и защитаващ титлата си от предното издание сърбин елиминира 17-ия в схемата Кристиан Гарин (Чили) с 6:2, 6:4, 6:2 за 109 минути игра. Ноле записа 75-а победа в 85 мача на тази надпревара от Големия шлем, а в спор за място на 1/2-финалите ще се изправи срещу Мартон Фучович. Унгарецът отстрани номер 5 в схемата Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3 и за първи път е на 1/4-финал в турнир от Големия шлем.

Джокович повеждаше с 5:1 в първия и третия сет, за да ги спечели убедително, а имаше повече затруднения единствено във втората част, която спечели в пробив в деветия гейм.

Рубльов отпадна от Фучович, но Русия все пак има 1/4-финалист, след като Карен Хачанов навакса пасив от 1:3 гейма в петия сет и елиминира американеца Себастиан Корда (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8 след 3 часа и 49 минути игра. Хачанов ще срещне десетия поставен Денис Шаповалов (Канада) в първия четвъртфинал и за двамата на "Уимбълдън". Канадецът нямаше особени проблеми срещу осмия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) и стигна до успеха с 6:1, 6:3, 7:5.

Номер 7 в схемата Матео Беретини (Италия) също влезе в топ 8 на надпреварата след победа Иля Ивашка (Беларус) с 6:4, 6:3, 6:1 и във втори пореден турнир от Големия шлем стига до фазата на 1/4-финалите след "Ролан Гарос" през миналия месец.