Джокович със 17-а поредна победа на "Уимбълдън"

Сърбинът елиминира 114-ия в света Денис Кудла след три сета и над два часа игра

3 годиниТенис 3 Симеон Кисьов

Световният №1 Новак Джокович срази американеца Денис Кудла с 6:4, 6:3, 7:6(7) и се класира за 1/8-финалите на "Уимбълдън", записвайки 17-а поредна победа в турнира от Големия шлем след 2 часа и 15 минути игра. Следващият съперник на сърбина е 20-ият в света Кристиан Гарин от Чили, който елиминира испанеца Педро Мартинес след 6:4, 6:3, 4:6, 6:4

Първият сет бе доста равностоен. Джокович на четири пъти поведе в резултата, но световният №114 не позволи на сърбина да натрупа преднина. Шампионът записа решаващ пробив, след който спечели сета с 6:4.

Втората част започна доста по-убедително за Джокера, който поведе с 2:0 след ранен пробив. Кудла намали резултата, но след това Ноле натрупа солиден аванс от 4:1. При резултат 5:2 водачът на схемата стигна до два поредни сетбола, но Кудла успя да ги спаси. Джокович обаче спечели следващото си подаване и затвора сета с 6:3.

Кудла доминираше категорично в началото на третата част и взе първите три гейма след два пробива и съхрани разликата от три гейма до 4:1. Сърбинът прекъсна серията на американеца с гейм на нула, след което реализира пробив и възстанови равенството при 4:4. Този брейк се оказа последният в сета и се стигна до тайбрек. В него Кудла поведе с 3:0, но впоследствие Джокович обърна резултата и стигна до мачпойнт. Той бе спасен от американеца, пред който се откри възможност за спечелването на сета при 7:6. Ноле обаче реализира три поредни точки и донесоха победата.