Драма реши последния финалист за влизане във Висшата лига

Вратарят на Нотингам Форест герой с три спасени дузпи срещу Шефилд Юнайтед

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Нотингам Форест победи Шефилд Юнайтед с 3:2 след дузпи в реванш от полуфиналния плейоф за влизане в английската Висша лига. След 2:1 в редовното време за гостите от Шефилд Юнайтед и загуба със същия резултат в първия двубой, двата тима играха продължения и дузпи на "Сити Граунд".

Бренън Джонсън изведе Нотингам напред в резултата в 19-ата минута, но Морган Гибс-Уайт изравни в 47-ата минута. Гостите стигнаха до аванс (2:1) и ревенство в общия резултат в 75-ата минута с попадение на Джон Флек.

В продълженията Нотингам пропусна да стигне до много ценен гол в 96-ата минута, но ударът на Кийнън Дейвис бе спасен. Пет минути преди края Шефилд Юнайтед бе на косъм от това да вкара победен гол, но Брис Самба показа невероятен рефлекс при удар на Ндиайе.

Стигна се до дузпи, при които Брис Самба се превърна в герой, след като спаси първите два удара на Оливър Норууд и Конър Хърихейн от Шефилд Юнайтед.

Джо Лоли (Нотингам) можеше да реши всичко при четвъртата дузпа за Форест, но стреля над вратата. Брис Самба обаче не бе казал последната си дума и спаси трета дузпа - на Морган Гибс-Уайт за крайното 3:2 при наказателните удари.

Нотингам Форест ще спори с Хъдърсфилд (1:1 и 1:0 срещу Лутън) за място във Висшата лига на финала на 29 май.