Дортмунд яде пердах в Лисабон

Така Спортинг Лисабон събра 9 точки и завършва твърдо на второ място в групата, спечелена от Аякс (пълен актив от 15 пункта)

2 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Борусия Дортмунд стартира кампанията в Шампионската лига с две победи срещу Бешикташ и Спортинг Лисабон, но през пролетта ще играе в Лига Европа.

Това стана факт след днешното поражение на "жълто-черните" с 1:3 в португалската столица. Спортинг нанесе две тежки удара за кратък срок от време - Педро Гонсалвеш се разписа в 30-ата и 39-ата минута.

За капак Емре Джан беше изгонен в 75-ата минута. Престоят му на терена беше само за половин час, а малко след това Гонсалвеш пропусна възможността да оформи от дузпа своя хеттрик. Вратарят Кобел улови топката, но Поро направи добавка с глава.

В 93-ата минута Дониел Мален вкара почетен гол за Дортмунд след подаване на капитана Марко Ройс. За нещо повече обаче гостите нямаха време.

Така Спортинг Лисабон събра 9 точки и завършва твърдо на второ място в групата, спечелена от Аякс (пълен актив от 15 пункта). Борусия Дортмунд има 6 точки и по-лоши показатели в преките двубои със Спортинг, както и далеч по-лоша голова разлика.