Челси оцеля след драма с дузпи срещу Саутхемптън

На „Стамфорд Бридж“ двата тима направиха ного интересен мач, в редовното време на който завършиха при резултат 1:1 и така се стигна до дузпите

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Челси се класира за четвъртфиналите на Карабао къп след инфарктен двубой със Саутхемптън, който бе решен с дузпи. На „Стамфорд Бридж“ двата тима направиха ного интересен мач, в редовното време на който завършиха при резултат 1:1 и така се стигна до дузпите. Там възпитаниците на Томас Тухел се възползваха от пропуски на двама от играчите на „светците“ и спечелиха с 4:3.

„Сините“ започнаха по-добре мача и в 7-ата минута Саул нигес се откъсна от персоналния си пазач и стреля в горния десен ъгъл с глава, но вратарят на „светците“ Фрейзър Форстър спаси.

Десет минути по-късно Кай Хаверц стреля неточно от границата на наказателното поле, а малко по-късно германският национал направи пробив и влезе в наказателното поле. Последва удар, който обаче мина покрай десния страничен стълб.

Саутхемптън имаха шанс да поведад в резултата след половин час игра, но Адам Армстронг пропусна златна възможност след удар с глава, минал покрай дясната греда.

Три минути по-късно Кепа Арисабалага направи сензационно спасяване, за да осуети страхотен шанс след изстрел на Стюарт Армстронг от границата на наказателното поле на домакините.

Минта преди края на първата част Челси стигна до гол. След центриране от корнер на Хаким Зиеш, топката стигна до Хаверц, който с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата на „светците“.

Три минути след началото на втората част обаче Че Адамс смълча трибуните на „Стамфорд Бридж“. След солова акция на Кайл Уокър-Питърс, който мина покрай двама защитници в синьо, той нанесе удар към долния десен ъгъл на вратата на Челси. Кепа изби, но при добавката Адамс прати топката в мрежата му.

Това даде импулс на гостите и малко след това Адам Армстронг имаше шанс да вкара втори гол за своя тим, но Кепа направи страхотно спасяване.

Малко преди изтичането на час игра имаше две положения, но първо Рийс Джеймс, а после и Рос Баркли не успяха да пратят топката във вратата на Саутхемптън.

Между 74-ата и 76-ата минута пред Саул Нигес се откриха две положения, но испанецът първо стреля неточно, а след това Форстър се намеси страхотно и спаси.

В края на мача двата тима продължиха да атакуват, но не създаваха чисти положения. Въпреки това, в продължението гостите имаха два брилянтни шанса след ъглови удари, но първо напречната греда, а после и Кепа Арисабалага спасиха Челси. Така се стигна до дузпи. Там футболистите на Челси показаха по-здрави нерви и спечелиха с 4:3.

Ето и как протече изпълнението на наказателните удари.

0:1 Адам Армстронг вкарва

1:1 Маркос Алонсо вкарва

1:1 Тио Уолкът пропуска

1:1 Мейсън Маунт пропуска (Форстър спасява)

1:2 Шейн Лонг вкарва

2:2 Калъм Хъдсън-Одой вкарва

2:2 Уил Смолбол пропуска

3:2 Бен Чилуел вкарва