Ботев Пловдив потрепери, но измъкна трите точки от Ботев Враца

"Канарчетата" се настаниха на третата позиция

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 17 кръг на efbet Лига. „Канарчетата“ спечелиха първата си победа от 6 ноември насам, когато победиха Пирин с 1:0. Маркиньос и Току бяха точни за победителите, а за врачани точен беше Бабунски. След този успех пловдивчани заеха временното 3-о място с актив от 29 точки, а врачани са на 12-ото място с 13.

Още във втората минута Маркиньос се разписа за домакините, но попадението не беше зачетено след консултация с ВАР. Все пак в 11-ата минута Маркиньос откри след подаване на Неделев.

През втората част Бабунски нацели страничната греда малко след като се появи на терена, а в ответната атака Ботев Пловдив удвои резултата. Току с отличен удар матира Костов. До края на двубоя врачани намалиха резултата с попадение на Бабунски в 77-ата минута на срещата. В края на мача той отново беше точен, но попадение нямаше, тъй като атакуващият играч беше в засада.