Ботев (Пловдив) победи Дунав (Русе) с 3:1

"Канарчетата" финишираха първи в група Б на втората осмица, а тимът от Русе ще се бори за оцеляването си в елита

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Ботев (Пловдив) обърна у дома Дунав (Русе) с 3:1 в последния мач от група Б на втората осмица в efbet Лига. Срещата бе само за престиж, след като и двата тима бяха наясно със съдбите си. „Канарчетата“ ще играят за разпределението на местата от седмо до десето, докато тимът от Русе ще се бори за оцеляване в елита.

Гостите стартираха по-активно и успяха да поведат с много красив гол на Стефан Христов (17), който се възползва от грешка на Антонио Вутов при изчистването на топката. Секунди преди това Иван Бандаловски бе на път да си вкара автогол, но вратарят Аргилашки се намеси.

"Канарчетата" изравниха чрез Радослав Терзиев (30), който се разписа с глава след центриране на Тодор Неделев, тормозещ постоянно отбраната на русенци. На два пъти вратарят Уго Гумиеро отрази удари на Неделев от фаул.

След почивката домакините имаха инициативата и закономерно стигнаха до пълен обрат с попадение на Лазар Марин (53), който получи топката от Тодор Неделев и преодоля Уго Гумиеро за 2:1.

Прекрасната игра на Тодор Неделев продължи и след негов разкъсващ пас зад отбраната на гостите се стигна до трети гол в тяхната врата, а негов автор стана Антонио Вутов (68) с мощен удар от близка дистанция.

До края мачът просто се доиграваше, след като нито един от двата тима не успя да стигне до ново попадение.

След успеха си Ботев (Пд) завърши първи в групата с 36 точки. Дунав остана на последната четвърта позиция с 22 точки.