Бивш играч на Левски не успя да помогне на Кабо Верде

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Бившият футболист на Левски Гари Родригес не успя да помогне на своя Кабо Верде, който загуби с 0:1 от Буркина Фасо във втори мач от група А от Купата на африканските нации.

Родригес, който вече е част от гръцкия град Олимпиакос, започна като титуляр за Кабо Верде и остана на терена през всичките 90 минути.

Единственото попадение в мача отбеляза Бурейма Хасан Банде в 39-ата минута на двубоя. Голът падна малко случайно, след като топката се отби в тялото му.

В 15-ата минута отборът на Буркина Фасо имаше претенции за дузпа, след като Иса Каборе падна ва терена, но реферът подмина ситуацията.

До попадението в 39-ата минута двата отбора не успяха да създадат интересни голови ситуации.

Футболистите от Кабо Верде държаха повече топката, но играчите от Буркина Фасо създадоха повече голови положения и отправиха повече на брой точни удари в очертанията на вратата.

Така след два мача двата отбора имат равен брой точки – по 3, но победата на Буркина Фасо може да се окаже по-ценна, тъй като в последния кръг отборът играе срещу абсолютния аутсайдер Етиопия, а Кабо Верде се изправя срещу домакина Камерун.