Белгия пречупи Русия насред Санкт Петербург

"Сборная" опита съпротива в началото на втората част, но не се получи

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Белгия победи Русия с 3:0 в първа среща за двата тима на Евро 2020 от група "В". В герой за белгийцие се превърна Ромелу Лукаку, който стана първият играч на европейското, отбелязал повече от един гол в мач. В другия двубой от другата, завършил по-рано днес Финландия победи Дания с 1:0.

На стадион "Крестовски" в Санкт Петербург белгийците затвърдила имиджа си на фаворит и изиграха страхотно първо полувреме, приключило с два гола - на Лукаку в 10-ата и на резервата Тома Мюние в 34-ата. Белгия пропусна и още няколко добри възможности, а статистиката в края на първата част показа 7:2голови положения и 3:1 при точните удари.

В началото на втората част Русия заложи на повече агресия и взе инициативата, но така и не успя да стигне до чисто голово положение, след което Белгия си върна контрола върху играта. Минути преди края Ромелу Лукаку окончателно отказа "сборная" и оформи класическото 3:0.

Следващата среща на Белгия е на 17 юни с Дания, докато Русия играе с Финландия ден по-рано.