Балкан продължи успешната си серия срещу Левски

Три от три за Балкан срещу Левски през сезона

2 годиниБаскетбол 40 Симеон Кисьов

Балкан (Ботевград) постигна третата си поредна победа над Левски през настоящия сезон във всички турнири. След като на два пъти "зелените" надвиха "сините" в Балканската лига, успяха да го сторят и днес. Възпитаниците на Небойша Видич надделяха над големия си враг и в НБЛ - 80:69 (20:16, 16:15, 26:24, 18:14), Мачът в Ботевград беше последен от програмата на деветия кръг в елита на българското баскетболно първенство.

По този начин Балкан записва втората си последователна и общо шеста победа от началото на сезона в НБЛ, като във временното класиране е на четвъртата позиция с баланс от 6 успеха и 3 поражения. Левски продължава да държи второто място в подреждането. Отборът на Константин Папазов има актив 7 победи и 3 загуби до момента.

Заради контузия за Балкан отново не игра Станимир Маринов. Левски пък бе без Христо Захариев, докато Чавдар Костов бе в групата, но не се появи на паркета.

След равностойна първа четвърт и игра кош за кош, след десет минути игра Балкан беше напред с 20:16. „Зелените“ поддържаха аванс от няколко точки през втория период, но след две бързи тройки на Венцислав Петков и Илайджа Лонг, Левски изравни за 24:24.

Последваха нови размени на водачеството, а на почивката баскетболистите на Небойша Видич поведоха с 36:31. Домакините увеличиха аванса си на 8 точки в началото на второто полувреме, но гостите отново наваксаха и дори поведоха с точка. След силна серия Балкан поведе с двуцифрен аванс и до края удържа натиска и опита на столичани да се върнат отново.

Най-резултатен за победителите бе Дерик Маркс с 16 точки и 8 асистенции. 15 точки наниза Девон Уошингтън, а с 14 се отчете капитанът Димитър Димитров. 12 вкара Халил Дюкс.

За Левски над всички отново бе Венцислав Петков с 20 точки (5 тройки). 18 вкара Марио Литъл, а с 15 завъши Илайджа Лонг. Ивица Радич бе удържан до 8 точки.