Аякс разгроми Борусия (Дортмунд) и се утвърди на върха

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Отборът на Аякс нанесе звучен шамар на германския Борусия (Дортмунд), след като го разгроми с 4:0 на “Амстердам Арена” в двубой от група С на Шампионската лига.

С успеха нидерландския гранд събра 9 точки на върха, докато Борусия остана на второто място с 6. Третото място е за Спортинг (Лисабон) с 3, а на дъното без актив е турския Бешикташ. В следващия кръг на 3 ноември “жълто-черните” приемат Аякс и със сигурност ще се опитат да вземат реванш за тази позорна загуба.

Нещата за Борусия се объркаха още в 11-ата минута, когато Марко Ройс си отбеляза автогол след изпълнен от Душан Тадич пряк свободен удар. Аякс удвои своя аванс в 25-ата минута, когато Дейли Блинд удвои с първия си гол за сезона.

През втората част доминацията на домакините продължи и беше затвърдена с нови две попадения. Антони вкара за 3:0 в 57-ата минута, а в 72-ата Себастиан Алер оформи крайния резултат.