Атлетико не падна по гръб и стопи два гола пасив срещу Сосиедад

2 годиниФутбол 10 Симеон Кисьов

Атлетико Мадрид успя да навакса два гола изоставане при домакинството си на Реал Сосиедад. Двата отбора премериха сили в среща от 10-ия кръг на Ла Лига, завършила при равен резултат 2:2.

Гостите от Сосиедад поведоха с попаденията на Александър Сьорлот и Александър Исак. Когато изглеждаше, че надежда за „дюшекчиите“ няма, те успяха да се надигнат и стигнаха до точката. В герой за мадридчани се превърна Луис Суарес, който отбеляза два безответни гола.

След ремито Атлетико е четвърти в класирането с 18 точки, докато Сосиедад запази лидерската позиция с 21 пункта, но е с мач повече от Реал Мадрид и Севиля, които имат 20 точки в актива си.

Гостите от Реал Сосиедад влязоха по-добре в мача и поразиха целта още в 7-ата минута. Александър Сьорлот овладя подаване на границата на наказателното поле и с майсторско изпълнение преодоля Ян Облак.

„Дюшекчиите“ изглеждаха стъписани от неприятния развой на срещата и в следващите минути по никакъв начин не отговориха.

В 40-ата минута късметът покри Сосиедад, след като удар с глава на Фелипе Монтейро премина много близо покрай вратата. Защитникът засече центриране в наказателното поле.

Три минути след началото на втората част гостите нанесоха втори удар по шампионите. Александър Исак изненада и преодоля Облак с директно изпълнение на пряк свободен удар. Дистанцията между топката и голлинията беше достатъчно сериозна, но изпълнението на Исак беше превъзходно.

Попадението на Исак сякаш събуди Атлетико. В 57-ата минута Яник Ферейра-Карско стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

Само четири минути по-късно Луис Суарес върна интригата в срещата, вкарвайки за 1:2. Уругваецът засече центриране на Жоао Феликс.

Натискът на домакините продължи. Четвърт час преди изтичането на редовното време „дюшекчиите“ получиха правото да изпълнят дузпа. Опитният Суарес застана зад топката и хладнокръвно реализира за 2:2.

До края резултатът се запази непроменен, като никой от двата тима не предприе излишни рискове.

В ранния неделен мач от Ла Лига Бетис се наложи с 3:2 срещу Райо Валекано. Андалусийците поведоха с 2:0 след головете на Алекс Морено и Хуанми, но гостите се върнаха в мача. Точни за Райо бяха Ранди Нкета и Алваро Гарсия. Все пак Бетис стигна до победата. Решаващият гол бе дело на Вилиан Жозе. Бразилецът се разписа от бялата точка.