Арсенал отстреля Лийдс и е на 1/4-финал

„Артилеристите“ сред най-добрите осем в Купата на Лигата

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Арсенал срази у дома Лийдс с 2:0 и се класира за 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на Лигата.

„Артилеристите“ доминираха през целия мач, но не успяха да реализират някое от положенията си през първата част.

След почивката резервата Калъм Чеймбърс (55) с първото си докосване изведе домакините напред в резултата, след като се възползва от асистенция на Никола Пепе и реализира с глава. Едуард Нкетия (69) пък удвои аванса на „топчиите“, след като прехвърли Мелие и вкара на празна врата.

До края на срещата футболистите на Мерсело Биелса така и не намериха сили да отвърнат на удара и да вкарат поне почетен гол.