Арминия надви Айнтрахт с 2:0

2 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Арминия Билефелд постигна ценна победа с 2:0 при гостуването си на Айнтрахт Франкфурт от 20-ия кръг на Бундеслига. Патрик Вимер и Алесандро Шьопф поразиха мрежата на „орлите“ още преди почивката.

След успеха Арминия напусна зоната на изпадащите. Тимът се изкачи до 14-ата позиция и е с актив от 21 точки. Айнтрахт не успя да запише победа в трети пореден мач от германския шампионат и е на осмата позиция с 28 пункта.

Гостите влязоха страхотно в мача и поведоха с попадение в 5-ата минута. Защитата на „орлите“ проспа ситуацията. Вимер се ориентира най-добре и с плътен удар по земя вкара за 1:0.

Четвърт час след началото Айнтрахт беше близо до изравнителното попадение, но Йеспер Линдстрьом стреля над вратата от чиста позиция.

Десет минути по-късно Арминия нанесе съкрушителен удар по амбициите на своя опонент. Алесандро Шьопф засече успоредно подаване на голлинията и от непосредствена близост нямаше как да сбърка.

В 35-ата минута Рафаел Боре отправи опасен удар по посока вратата на гостите, но вратарят Щефан Ортега съумя да реагира навреме и спаси.

След почивката Арминия разчиташе основно на контраатаки, докато Айнтрахт трудно създаваше положения. В 66-ата минута удар на Филип Костич премина встрани от целта. В ответната атака Масая Окугава не успя да преодолее Кевин Трап.

В 72-рата минута Вимер овладя в наказателното поле, но стреля високо над напречната греда. До последния съдийски сигнал Арминия игра достатъчно предпазливо и съобразително, така че да съхрани аванса си.

В следващия кръг от Бундеслигата Арминия посреща Борусия Мьонхенгладбах, докато Айнтрахт гостува на Щутгарт.