УСПЕХ: Втори медал за България на олимпийския фестивал в Словакия

В скока на височина Ирен Саръбоюкова грабна бронза с личен рекорд

2 годиниСпортни 10 Николай Трифонов

България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал. В скока на височина Ирен Саръбоюкова грабна бронза с личен рекорд. Още снощи Ирен преодоля квалификациите със 170 см, а днес във финала подобри с два сантиметра собственото си върхово постижение и със 180 см, заслужи място на почетната стълбичка. Победителка със 184 см е хърватката Яна Кошак, а среброто с личен рекорд от 182 см спечели сръбкинята Николина Пеятович. Веднага след финала Ирен бе поздравена първо от Стефка Костадинова, която й благодари за медала и й пожела още много лични рекорди и успехи вбъдеще.

Християна Василева се нареди 11-а във финала на гюле (3 кг) с резултат 12.75, след като в квалификацията регистрира 13.45 м. Златото с 16.23 грабна полякинята Юлия Михаловска.

Късно снощи Алекс Стоянов финишира седми в полуфинала на 50 м свободен стил и с 24,44 сек не намери място във финала.

В колоезденето на шосе (57.8 км) Елица Ючорманска остана 64-та, а при момчетата (65.8 км) Филип Магалчев е 50-и.

В плуването на 800 м свободен стил Мария Живкова финишира в своята серия си за 9:34,36 мин.
По-късно днес младите волейболни националки излизат срещу Словения в спор за местата от 5-о до 8-о, а вечерта от 20 ч. българско време младите ни волейболисти ще играят полуфинал с Чехия.